Aktualności

MŁODZIEŻOWY UNIWERSYTET EDUKACJI REALNEJ

LOGO MUER 2

Akademia Talentów - Młodzieżowy Uniwersytet Edukacji Realnej inauguracja w Białymstoku

Akademia Talentów - Młodzieżowy Uniwersytet Edukacji Realnej – to oferta edukacyjna skierowana do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i ich rodziców. Wsparcie nakierowane na  pomoc w  zrozumieniu świata, społeczeństwa oraz zasad nim kierujących. MUER to nie tylko rozwój intelektualny, ale przede wszystkim nauka kompetencji społecznych i obywatelskich, poprzez udział w wykładach, seminariach, ale również w praktykach studenckich u pracodawców oraz konferencji i seminariów organizowanych do otoczenia MUER.

Jakie rodzaje kompetencji wspieramy?

Podczas zajęć realizowane będą  wybrane kompetencje kluczowe z języka angielskiego, nauk matematyczno – przyrodniczych, przedsiębiorczości, technologii informacyjno-komunikacyjnych, kompetencji społecznych oraz umiejętności uczenia się. Zgodnie z podejściem i strategią edukacyjną Unii Europejskiej, kompetencje kluczowe rozumiane jako połączenie wiedzy, umiejętności i postaw są dziś potrzebne na każdym etapie życia. Ponieważ kompetencje te wspierają samorealizację i rozwój osobisty, poczucie bycia aktywnym obywatelem, integrację społeczną i w efekcie także przyszłe zatrudnienie młodych ludzi.

Jak pracujemy z uczniem?

System pracy w ramach MUER wykorzystuje metodę projektu i strategię tzw. problem based learning, w której uczniowie realizują projekty edukacyjne, a ich proces uczenia – zgodnie z myślą Konfucjusza: „Powiedz mi a zapomnę. Pokaż, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem” – opiera się na rozwiązywaniu problemów.

Jak wyglądają zajęcia?

 Zajęcia mają charakter wykładowo- seminaryjny. Odbywają się w co drugą sobotę od września do grudnia 2019 r. Jeden zjazd w ramach uniwersytetu to spotkanie seminaryjne mające na celu ćwiczenie konkretnych umiejętności. Seminarium poprzedzi wykład prowadzony przez specjalistów z danej branży, osoby ze świata nauki, kultury i mediów.

W czasie zjazdu uczestnicy będą mieli możliwość samodzielnego przyrządzania posiłków i wspólnego ich konsumowania.

Zapraszamy do włączenia się w ideę wspólnego promowania realnej oświaty.

Fundacja PRO

Bądź na bieżąco:

Fb/mlodziezowy uniwersytet edukacji realnej


POBIERZ ULOTKĘ
Szukamy: Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego

KMO

Towarzystwo Amicus,

które prowadzi Zespół Placówek Opiekuńczo–Wychowawczych „Klub Małych Odkrywców” poszukuje nauczyciela do przedszkola:

Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego

Od kandydatów oczekujemy: wykształcenie wyższe pedagogiczne lub studia w trakcie, chęć do rozwijania wiedzy i umiejętności, samodzielności, komunikatywności, zaangażowania, umiejętności pracy w zespole. Mile widziane doświadczenie w pracy z małymi dziećmi, odpowiedzialność, kreatywność.

Oferujemy pracę w zespole młodych kreatywnych osób, wsparcie merytoryczne, możliwość stałej współpracy.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

WYNIKI: KIERUNEK PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

Ocena biznesplanów zakończona!

Dziękujemy serdecznie wszystkim  za zgłoszenia, wszelkie starania i udział w doradztwie! Regulamin_Komisji_Oceny_Wniosków_Kierunek_Przedsiębiorczość.pdf zakończyła swoje posiedzenie. Wybrańcom gratulujemy i trzymamy kciuki za realizację waszych pomysłów!

Poniżej załączamy listę osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie Kierunek: Przedsiębiorczość oraz listę rezerwową, a także wykaz osób, którym zabrakło szczęścia w tej rozgrywce.

W najbliższych dniach spodziewajcie się listu z pisemną wiadomością  o wynikach rekrutacji oraz  informacją o dalszym procesie realizacji zadań!


Lista_rankingowa_KP.pdf


 

Polskie badanie EU Kids Online 2018

 

publikacja EU KIDS

Kliknij na okładkę aby pobrac publikację w PDFie.

 

Zakończyliśmy etap rekrutacji w ramach projektu: "Kierunek: Przedsiębiorczość

przedisebiorczosc

Szanowni Państwo,

Zakończyliśmy etap rekrutacji w ramach projektu: "Kierunek: Przedsiębiorczość". Wszystkim osobom, które przystąpiły do projektu i przeszły do kolejnego etapu – szczerze gratulujemy!

Przed niektórymi z Was ostatnie godziny wsparcia doradczego, które bardzo pomaga w zakresie zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Podczas spotkań z doradcami zdobywacie umiejętności praktyczne w zakresie prowadzenia firmy w polskich uwarunkowaniach ekonomicznych i podatkowych, a także otrzymujecie realne wsparcie przy tworzeniu biznesplanu.

Ważne terminy:

Do dnia 10 kwietnia 2019 roku należy złożyć biznesplany zgodnie z załącznikami zamieszczonymi na stronie.

Komisja Oceny wniosków rozpoczyna posiedzenie w dniu 15 kwietnia 2019 roku. W wyniku ich pracy powstanie  lista osób z pomysłami zakwalifikowanymi do dofinansowania.

Ogłoszenie wyników nastąpi w dniach 16-17 kwietnia 2019 roku - listę szczęśliwców umieścimy na stronie internetowej projektu.

Po dokonaniu formalności prawnych związanych z rejestracją działalności oraz podpisaniu z Towarzystwem Amicus umowy bezzwrotnego wsparcia na rozwój przedsiębiorczości - pierwsze dotacje oraz wsparcie pomostowe zostaną wypłacone pod koniec kwietnia 2019 roku.


Regulamin wsparcia, Biznes plan i załączniki do niego można pobrac stąd: KLIK


przedisebiorczosc1

Relacja z działań w TVP!

Relacja z działań w TVP!

Relacja z działań w TVP!

Projekt Amicusa objęty został patronatem honorowym Anny Marii Anders

W dniu 14.05.2018 r. nasz projekt „Powrót do Korzeni na Stulecie Niepodległości” objęty został patronatem honorowym córki Generała Władysława Andersa - Szanownej Pani Anny Marii Anders.

Projekt „Powrót do Korzeni na Stulecie Niepodległości”

W związku z pozytywną decyzją Biura Polonijnego Kancelarii Senatu o dofinansowaniu projektu „Powrót do Korzeni na Stulecie Niepodległości” w ramach konkursu ofert na realizację zadań w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2018 roku mamy przyjemność pochwalić się kolejną już, czwartą z rzędu Inicjatywą Towarzystwa Amicus dla Polonii i Polaków poza granicami kraju...

Projekt „Profesjonalni przywódcy w oświacie na terenie województwa podlaskiego”

Projekt realizowany jest w ramach Priorytetu II Programu Operacyjnego Wiedza Edukacji Rozwój (PO WER) Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działania 2.10 Wysoka jakość systemu oświaty. Partnerem wiodącym projektu jest Towarzystwo AMICUS w Białymstoku Partnerem projektu jest Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku.

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU - Fundusze Europejskie dla Organizacji Pozarządowych w Polsce

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU - Fundusze Europejskie dla Organizacji Pozarządowych w Polsce

EUROPEJSKI KONKURS: Narrating the Dialogue

Konkurs „Narracja o Dialogu” ma na celu zebranie historii o doświadczeniach dialogu międzykulturowego w Europie.


TREŚĆ OGŁOSZENIA KONKURSOWEGO:

European contest: Narrating the Dialogue - tłumaczenie PL regulaminu w PDF


​Konkurs realizowany jest jako jedno z wielu działań projektu: Lampedusa Berlin, Travel Journal. 
Inicjatywa realizowana jest w ramach Konursu Europy dla Obywateli od 2016 r.

Upowszechnianie wyników projektu

Projekt: ecoZAWÓD - partnerstwo strategiczne na rzecz dostosowania systemów kształcenia zawodowego do wyzwań zielonej gospodarki.

Spotkanie partnerów w Dreźnie

Drugiego marca 2017 r. w Dreźnie odbyło się przedostatnie już spotkanie partnerów w ramach projektu „ecoZawód” w ramach Programu Erasmus Plus. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele BFKK, Towarzystwa Amicus i włoskiego stowarzyszenia Coldiretti. Podczas spotkania jego organizatorzy – EkoConnect przedstawili niemieckie dobre praktyki dotyczące produkcji żywności organicznej. Omówiono również postępy w projekcie i plany na kolejny okres.

Projekt: Lampedusa Berlin, Travel Journal - inauguracja projektu.

Inicjatywa realizowana w ramach Europy dla Obywateli od 2016 r.

Sztuka współpracy. Konferencja Partnerstwa Creative Poland.

Zorganizowana w ramach projektu Creative Poland konferencja zatytułowana „Sztuka współpracy”, która odbyła się 25 października w SOHO Factory, była kamieniem milowym na drodze tworzenia partnerstwa na rzecz polskiego przemysłu kreatywnego.

Fundusze Europejskie dla organizacji pozarządowych w Polsce

Zarząd towarzystwa Amicus informuje iż wniosek "Fundusze Europejskie dla organizacji pozarządowych w Polsce" złożony w konkursie „Konkurs dotacji na działania edukacyjne w zakresie Funduszy Europejskich na lata 2014-2020” organizowanym przez Ministerstwo Rozwoju Departament Informacji Promocji otrzymał dofinansowanie w kwocie 811 790,00 zł.

Kontakt

Towarzystwo Amicus