Towarzystwo Amicus oficjalnym członkiem Federacji Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok
Federacja Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok powstała z inicjatywy Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku, w ramach projektu „Podlaska Sieć Pozarządowa”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Obecnie w skład Federacji wchodzi prawie pięćdziesiąt organizacji pozarządowych naszego miasta. Formuła Federacji jest otwarta i nadal mogą do niej włączać się kolejne organizacje.
Cele Federacji:
Wzmocnienie potencjału organizacji pozarządowych zrzeszonych w Federacji
Reprezentowanie interesów III sektora
Wzmocnienie udziału organizacji w kształtowaniu i realizacji polityk publicznych
Integracja środowiska i konsolidacja wokół problemów
Budowanie pozytywnego wizerunku organizacji pozarządowych
Na pierwszym spotkaniu Federacji w Barszczewie, w dniach 26-27 października 2011 r. zostały określone zadania dla Federacji, misje i cele.
Obecni na spotkaniu przedstawiciele organizacji pozarządowych wybrali ze swego grona 7-osobowy Zarząd.
Jego skład stanowią:
Bożena Bednarek – prezeska,
Maria Katarzyna Żywno – wiceprezeska,
Marcin Kruhlej – wiceprezes,
Anna Skorko,
Małgorzata Borowska,
Anna Drabarz,
Rafał Gawkowski.
DANE FEDERACJI:
Federacja Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok