Rekrutacja do projektu Centrum Kompetencji NGO, grupy III i IV

Szanowni Państwo,

w sierpniu rusza rekrutacja do ostatnich dwóch grup szkoleniowych w ramach projektu Centrum Kompetencji NGO prowadzonego przez Towarzystwo Amicus z Białegostoku i The NGO Management Association z Genewy.

Centrum Kompetencji NGO to projekt szkoleniowy skierowany do kadry zarządzającej, liderów, pracowników etatowych, jak i wolontariuszy organizacji pozarządowych z terenu województwa podlaskiego. Celem działań jest przekazanie specjalistycznych i profesjonalnych umiejętności zarządzania, kierowania i przywództwa w podlaskich podmiotach III sektora. Umiejętności te wraz z kompetencjami interpersonalnymi zostaną przekazane w sumie 48 organizacjom na zasadach 1 organizacja – 1 uczestnik.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową projektu www.ckngo.pl, a w szczególności do odwiedzenia jej zakładek (proszę klikać w łącza):

AKTUALNOŚCI – najnowsze i najważniejsze wydarzenia i informacje projektowe,
O PROJEKCIE – wszystkie informacje o projekcie,
O NAS – informacje o Towarzystwie Amicus,
PARTNERZY - informacje o The NGO Management Association z Genewy, organizacji która jest partnerem w projekcie,
REKRUTACJAdokumenty niezbędne przy rejestracji uczestnika,
SZKOLENIA – sylwetki trenerów, coachów, programy szkoleń oraz harmonogramy zjazdów wszystkich 4 grup.

W trakcie rekrutacji zostaną utworzone dwie grupy:

GRUPA III - Skuteczny lider i efektywna organizacja – nowoczesne przywództwo w NGO przeznaczona dla 12 pracowników/wolontariuszy lub samej kadry zarządzającej w organizacji z wykazanym kilkuletnim doświadczeniem pracy w tym sektorze. Osoby kandydujące do uczestnictwa powinny być przede wszystkim liderami swoich organizacji, odpowiadać za przeprowadzenie jej głównych inicjatyw, projektów, czy najważniejszych działań. Program szkoleniowy dla tej grupy opracowany został w celu przygotowania danej osoby do nowoczesnego przywództwa i podniesienia efektywności prowadzonych przez siebie jak i cały podmiot działań w przyszłości. Nad opracowaniem programu pracowali członkowie Towarzystwa Amicus wraz z przedstawicielami The NGO Management Association z Genewy, która jest szwajcarską organizacją od 10 lat zajmującą się podnoszeniem kompetencji kadry zarządzającej NGO. Warsztaty w tej grupie rozpoczną się 3 października 2013 r., a zakończą 4 czerwca 2014 r. W sumie proces podnoszenia kompetencji trwał będzie 200 godzin szkoleniowych. Po tym procesie uczestnicy objęci zostaną indywidualnym wsparciem w formie coachingu, doradztwa, konsultacji i superwizji (do wyboru). Aby pobrać harmonogram zjazdów grupy z programem poszczególnych szkoleń - kliknij tutaj.

GRUPA IV - Skuteczny lider na początku swojej drogi która przeznaczona jest dla 12 pracowników/wolontariuszy organizacji pozarządowych rozpoczynających swoją pracę w III sektorze. Osoby kandydujące do uczestnictwa powinny być przede wszystkim zainteresowane zdobyciem wiedzy i umiejętności służących efektywnej pracy w przyszłości. Program szkoleniowy dla tej grupy opracowany został w celu wyposażenia młodej, początkującej kadry rozpoczynającej pracę w sektorze pozarządowym w narzędzia pozwalające jej stać się w niedługim czasie liderem odpowiedzialnym za główne działania, inicjatywy czy nawet całe projekty. Nad opracowaniem programu pracowali członkowie Towarzystwa Amicus wraz z przedstawicielami The NGO Management Association z Genewy. Warsztaty w tej grupie rozpoczną się 17 października 2013 r., a zakończą 5 czerwca 2014 r. W sumie proces zdobywania wiedzy i umiejętności trwał będzie 200 godzin szkoleniowych. Po tym procesie uczestnicy objęci zostaną indywidualnym wsparciem w formie coachingu, doradztwa, konsultacji i superwizji (do wyboru). Aby pobrać harmonogram zjazdów grupy z programem poszczególnych szkoleń - kliknij tutaj.

Aby zgłosić swoją kandydaturę proszę zapoznać się z REGULAMINEM REKRUTACJI oraz wypełnić jego załączniki. Dokumenty w formie PDF i Word (wersji edytowalnej) dostępne są do pobrania w zakładce REKRUTACJA.

Wypełnione i podpisane dokumenty rekrutacyjne prosimy przesyłać do 23 września br. pocztą tradycyjną lub dostarczyć do Biura Projektu na adres:

ul. Brukowa 28 lok. 8
z dopiskiem CK NGO

lub też wysłać własnoręcznie podpisane skany dokumentów na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., pod warunkiem równoczesnego przesłania oryginałów na adres Biura Projektu. W tym wypadku liczyła się będzie data wpływu wersji elektronicznej. Szczegółowych informacji udziela Pan Maciej Skindzier pod nr tel.: 721 893 623, (poniedziałek – piątek w godzinach 9.00 - 16.00).

Udział w projekcie jest bezpłatny.
Warsztaty odbywać się będą w Białymstoku.

Zwracamy wszystkie koszty podróży osobom dojeżdżającym.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie.