Upowszechnianie wyników projektu

Projekt: ecoZAWÓD - partnerstwo strategiczne na rzecz dostosowania systemów kształcenia zawodowego do wyzwań zielonej gospodarki.

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty w Warszawie upowszechniające rezultaty intelektualne projektu ecoZAWÓD - partnerstwo strategiczne na rzecz dostosowania systemów kształcenia zawodowego do wyzwań zielonej gospodarki.

​PIĄTEK 02.06.2017 r.

10.00-12.00

Prezentacja projektu,

Platforma e-learningowa powstała na użytek szkół zawodowych w Polsce,

Lunch

Marek Zadernowski - Quality Management and Food Safety

Pakiet dla zawodu: TECHNIK TECHNOLOGII ŻYWNOŚCI ze specjalnością:
organizacja i nadzorowanie  produkcji wyrobów ekologicznych.

SOBOTA 03.06.2017 r.

Pani Joanna Maksimiuk – Zespół Szkół Elektrycznych, Białystok

Pakiet dla zawodu: ELEKTRYK ze specjalnością: integracja systemów energetycznych w urządzeniach energii odnawialnej.

Lunch

12.00-15.00

Pani Jadwiga Narożnik - Państwowe Szkoły Budownictwa, Gdańsk

Pakiet dla zawodu: MONTER IZOLACJI BUDOWLANYCH ze specjalnością: termomodernizacja  i zmniejszanie śladu węglowego.

Lokalizacja warsztatów:
Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe WILCZA, ul. Wilcza 9.

Cel projektu: Opracowanie i wdrożenie do końca sierpnia 2017 roku nowych programów nauczania zawodowego oraz praktyk zawodowych dla 3 kluczowych zawodów związanych z zieloną gospodarką w Polsce, Niemczech i Włoszech w oparciu o dualny system kształcenia w tych zawodach oraz rozwiązania informatyczne ICT poprzez:

1.OPRACOWANIE innowacyjnych podejść, programów nauczania oraz programów staży dla 3 zawodów w kluczowych dla partnerstwa obszarach: produkcja żywności (technolog żywności ze specjalnością: organizacja i nadzorowanie produkcji wyrobów ekologicznych), usługi budowlane (monter izolacji budowlanych ze specjalnością: termomodernizacja i zmniejszanie śladu węglowego), odnawialne źródła energii - OZE (elektryk ze specjalnością: integracja systemów energetycznych w urządzeniach energii odnawialnej) w trzech wersjach językowych.

2.TESTOWANIE wypracowanych modeli w poszczególnych krajach partnerstwa (mobilność łączona osób w trakcie kształcenia zawodowego).

3.DOSTOSOWANIE i WDROŻENIE zmodyfikowanych i uzupełnionych w ramach projektu modeli do specyfiki branż w poszczególnych krajach partnerstwa (upowszechnianie).

4.GRUPĄ DOCELOWĄ projektu są uczniowie szkół zawodowych, nauczyciele i trenerzy zawodu ze szkół zawodowych oraz rzemieślnicy zaangażowani w dualny system kształcenia.

Partnerzy:

POLSKA:

1. FUNDACJA BFKK

2. TOWARZYSTWO AMICUS

3. FUNDACJA GOSPODARCZA z Gdyni

4. ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH im. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku

NIEMCY:

1. IZBA RZEMIE¦LNICZA COTTBUS

2. EKOCONNECT

WŁOCHY:

1. UFFICIO SCOLASTICO REGIONALE PER IL VENETO

2. KONFEDERACJA COLDIRETII

Liczba miejsc ograniczona.

Zgłoszenia proszę wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

bądź telefonicznie: +48 (85) 653 77 53