Projekt: Lampedusa Berlin, Travel Journal. - inauguracja projektu.

Projekt: Lampedusa Berlin, Travel Journal.
Inicjatywa realizowana w ramach Europy dla Obywateli od 2016 r.

W dniach 16-19 stycznia Wiceprezes Amicusa Adam Kozłowski uczestniczył w inauguracji projektu Lampedusa Berlin, Travel Journal.

Zasadnicza tematyka projektu wynika z porównania najnowszej historii Europy. Od upadku muru berlińskiego rozszerzenia na wschód, migracji z krajów basenu Morza Śródziemnego i Bliskiego Wschodu.

Projekt ma na celu stworzenie wspólnej refleksji na temat emigracji. Lampedusa i Berlin są tu dwoma symbolicznymi miejscami, ważnymi w kwestii obrony Europy, jaj integracji, praw człowieka i solidarności. Wielu zginęło w przeszłości by walczyć o swoje prawa, a wielu wciąż umiera dziś by osiągnąć wolność i godne długie życie...

Towarzystwo Amicus jest jedynym partnerem z Polski.

Więcej na stronie Lidera projektu The Fondazione Scuola di Alta Formazione per il Terzo Settorehttp://www.fondazionefortes.it/attivita/2408-2/

Program spotkania we Włoszech.