strona główna     aktualności     wydarzenia     konkursy     media     szkolenia     chat     kontakt
media
szkolenia:
- terminy
- relacje z regionów
chat
Chat

Jednym z działań realizowanych w ramach projektu "Wybierz Europę" jest chat internetowy z europarlamentarzystami.

Terminy spotkań:

20 maja - Magdalena Netzel
27 maja - prof. Zbigniew Zaleski
2 czerwca - Stanisław Huskowski
3 czerwca - Józef Pinior
4 czerwca - Lidia Geringer de Oedenberg

EUROWYBORY 2009 | Strona główna

PROJEKT ZAKOŃCZONY

Witamy na stronie Eurowybory2009.info!

Jest ona częścią ogólnopolskiego projektu "Wybierz Europę!", realizowanego na zlecenie Komisji Europejskiej przez Towarzystwo AMICUS, we współpracy z partnerami z całej Polski: Europejskim Domem Spotkań - Fundacja Nowy Staw, Stowarzyszeniem Instytut Zachodni, Fundacją na rzecz Inicjatyw Społecznych i Gospodarczych "PROGREDI", Fundacją Together Polska, Fundacją na Rzecz Wspierania Edukacji i Rozwoju Samorządności Wśród Młodzieży "VIRIBUS UNITIS".

W 2009 r. obywatele zjednoczonej Europy otrzymają szansę wyboru swoich reprezentantów do Parlamentu Europejskiego. Naszym celem jest przypomnienie społeczeństwu polskiemu o możliwości skorzystania z tego przywileju. Prowadzona przez nas kampania informacyjno-promocyjna zakłada podniesienie w społeczeństwie wiedzy i świadomości na temat problematyki europejskiej: funkcjonowania Unii Europejskiej, jej instytucji, a zwłaszcza Parlamentu Europejskiego, najważniejszych spraw dotyczących przyszłości Europy, zwłaszcza tych znaczących w obecnej debacie europejskiej w 2009 roku.

W całej Polsce przeprowadzimy szereg działań, na temat których informacje znaleźć można na niniejszej stronie.

Dział wydarzenia przedstawia imprezy, na których będzie można spotkać personel projektu, w tym pracowników sieci informacyjnej Europe Direct i Regionalnych Centrów Informacji Europejskiej, gotowych do udzielenia odpowiedzi na wszelkie pytania związane z Unią Europejską, w tym przede wszystkim na te dotyczące Parlamentu Europejskiego i zbliżających się wyborów.

W dziale konkursy znajdują się informacje na temat tego, skierowanego do ogółu zainteresowanych, przedsięwzięcia.

W dziale media zamieszczane są informacje na temat projektu, skierowane do przedstawicieli wszelkiego rodzaju mediów, zainteresowanych informowaniem na temat działań realizowanych w ramach projektu "Wybierz Europę!".

Dział szkolenia prezentuje informacje na temat realizowanych w całej Polsce szkoleń. Skierowane do osób pracujących z młodzieżą, mają za cel przygotowanie uczestników do informowania na temat Unii Europejskiej i czerwcowych wyborów. Osoby, które ukończą dwudniowe warsztaty, wraz z niezbędną wiedzą otrzymają gotowe scenariusze spotkań, które dzięki atrakcyjnej formie, mogą być pomocnym narzędziem przy prowadzeniu np. lekcji.

Jednym z działań realizowanych w ramach projektu jest chat internetowy z Europarlamentarzystami i innymi osobami zawodowo związanymi z Unią Europejską. Terminy spotkań - już wkrótce.

Serdecznie zapraszany do zapoznania się z treściami zamieszczonymi na stronie i do aktywnego udziału w przedsięwzięciach realizowanych w ramach projektu "Wybierz Europę!".